Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

Spotkania jubileuszowe – 2023

Relacja ze spotkań roczników jubileuszowych - 2023 - wkrótce!


Zapraszamy Absolwentóńw -
- Matura 1953, 1958,1963, 1968, 1973, 1978, 1983, 1988, ...... itd.

Powracamy , powracamy … drugi raz po przerwie wymuszonej przez covidową pandemię, w czasach trudnych i niepewnych . Mamy jednak nadzieję , że te spotkania jubileuszowe staną się chociaż przez chwilę swoistą odskocznią od tego co każdego dnia atakuje nas z wielu stron napawając obawą i troską o przyszłość. „ Powrót do szkoły” spotkania z dawnymi Koleżankami i Kolegami to być może remedium na te czasy . Jeszcze raz wszystkich Was serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia w maju !!!!

Program spotkań  jubileuszowych w sobotę, 13 maja 2023 roku.

godz. 15.00 - Kościół św. Michała Archanioła ul. Stolarska – msza święta

Uroczystą mszę świętą odprawi ksiądz biskup Romuald Kujawski, absolwent “Marcinka” -  matura w 1965 roku.

Ksiądz Romuald Kujawski przyjął święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa Antoniego Baraniaka w katedrze poznańskiej w maju  1973 roku. Studiował teologię życia wewnętrznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i uzyskał tytuł doktora teologii.
W 1988 roku ksiądz Romuald  Kujawski wyjechał jako misjonarz do Brazylii, z którym to krajem związał swe życie. Pełnił między innymi funkcję rektora seminarium w archidiecezji Diamatina oraz archidiecezji Palmas. Do grudnia  2022 roku   był biskupem diecezji w Porto Nacional. Obecnie jest biskupem seniorem Porto Nacional. 

godz. 16.00 - Aula Szkoły - spotkanie Absolwentów z Dyrekcją oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Wychowanków,
krótka część artystyczna.

fot. pim

godz. 17.00 -  Szkoła w rękach Absolwentów - spotkania z zaproszonymi przez organizatorów rocznika wychowawcami i nauczycielami,
kawiarenki przygotowane przez uczniów szkoły,
okolicznościowe wystawy, stoisko z wydawnictwami i pamiątkami  szkolnymi.
Możliwość wyjścia na boisko szkolne przez nowe drzwi ufundowane przez absolwentów na stulecie Szkoły.
Rzut oka na pięknie wyremontowany  budynek szkoły. 

Wieczorne spotkania organizowane przez poszczególne roczniki.

PAMIĘTAJCIE !!!!!

Pamiętajcie o zakupie okolicznościowych identyfikatorów (rozprowadzane będą przez organizatorów spotkań poszczególnych roczników oraz w dniu spotkań w szkole). Identyfikator obok swojej podstawowej funkcji jest formalnym biletem wstępu do szkoły. Dochód z ich sprzedaży ma też pokryć koszty organizacyjne a ewentualne nadwyżki zostaną przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia.  Cena identyfikatora 20 zł.

W imieniu Zarządu

Prezes Stowarzyszenia
Gerard Sowiński „Barnaba”