Przeskocz do treści

Biblioteka absolwentów

Wielce Szanowna Koleżanko! Wielce Szanowny Kolego!
Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego utworzyło Bibliotekę Absolwentów, w której gromadzi publikacje Wychowanków i Nauczycieli oraz materiały związane z Ich działalnością.
Sądzimy, że zebranie w szkole dorobku naukowego i literackiego ludzi z „Marcinka” dobrze służy podtrzymaniu więzi międzypokoleniowych, podnosi prestiż naszego środowiska, a dla uczniów szkoły jest inspiracją do podejmowania w przyszłości działań twórczych. Gromadzone zbiory są udostępniane w salach biblioteki szkolnej oraz prezentowane podczas corocznych spotkań absolwentów. Opracowany został również katalog w formie kartkowej i elektronicznej, który niebawem udostępnimy na naszej stronie internetowej: www.marcinek.net
Będziemy ogromnie wdzięczni, jeżeli zechcecie wzbogacić Bibliotekę Absolwentów swoimi publikacjami, a także pracami tych Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli z naszego grona.
Bardzo prosimy o upowszechnianie informacji o naszych działaniach oraz wskazanie osób, do których moglibyśmy zwrócić się z podobnym apelem. Nasze starania ułatwiłoby też nadesłanie bibliografii opublikowanych prac.
W naszej bibliotece znajduje się już wiele pozycji.
Sprawdź w katalogu zamieszczonym na naszej stronie internetowej www.marcinek.net, czy twoje prace są już na naszej półce.
Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku Gerard „Barnaba” Sowiński
Prezes Stowarzyszenia
Materiały prosimy kierować pod adresem szkoły: Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego 60- 809 Poznań; ul. Bukowska 16