Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

Chór Di Nuovo

Zamiłowanie do wspólnego śpiewania, wyjątkowa osobowość dyrygentki i sentyment do szkolnych murów - to elementy, które złożyły się na to, że od kilku lat działa i rozwija swoje muzyczne skrzydła Żeński Chór Kameralny Di Nuovo. Jego członkiniami są absolwentki „Marcinka”.

Batutę dyrygencką trzyma mocno dr Dorota Wojnowska, wcześniej nauczycielka muzyki w liceum i gimnazjum im. Karola Marcinkowskiego, założycielka szkolnych chórów: Canticum Novum (początkowo Marcinek Singers), Animato, Prima Volta.
W 2022 roku w uznaniu wielkiego wkładu w rozwój szkolnej chóralistyki Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego  przyznało dyrygentce Dorocie Wojnowskiej medal i honorowy tytuł „Przyjaciela Marcinka”.

Szerszej publiczności chór kameralny Di Nuovo pokazał się w 2018 r. w czasie prestiżowego koncertu rozpoczynającego obchody stulecia „Marcinka” w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Rok później chór wystąpił  w słynnym  Koncercie Trzech Chórów inaugurującym oficjalne dwudniowe świętowanie 100 lecia Szkoły. Kolejne lata, w których pasja śpiewania splotła się z wytrwałością i pracą nad repertuarem, przyniosły chórowi nagrody i wyróżnienia.

O tych ostatnich oraz o tym, co działo się przez ostatnie lata w chórze Di Nuovo, opowiada w swoim (ilustrowanym) tekście Marta Molińska-Glura.


Tutaj można poznać najbliższe plany chóru Di Nuovo wraz z pewną "niespodzianką", jaką chór szykuje na 13 maja 2023 w szkolnej auli.
Zapraszamy do lektury
zdjęcia na stronie: Szymon Niedźwiedziński


Sukces Chóru DI NUOVO we Wrocławiu - październik 2023

fot: Maciej Chorzępa (facebook.com/WrocławMiastemMuzyki)