Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

Kalendarium 2012

Program spotkania roczników jubileuszowych oraz roczników przedwojennych „Marcinka”
Matura 1947, 52, 57, 62, 67, 72, 77, 82, 87, 92, 97, 2002, 2007.
Sobota – 12 maja 2012 r.
godz. 15.00 uroczysta msza św. w kościele św. Michała Archanioła przy ul Stolarskiej. Mszę odprawi ks. biskup prof. Marek Jędraszewski (matura 1967) z udziałem księży absolwentów „Marcinka”;
godz: 16.00 Spotkanie w „Marcinku” pod hasłem Szkoła gości swoich wychowanków – wychowankowie swojej Szkole z zaproszonymi przez organizatorów rocznika wychowawcami, nauczycielami, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami w kawiarenkach klasowych i w salach lekcyjnych;
Zwiedzanie Szkoły oraz wystaw okolicznościowych: Biblioteka Absolwentów, malarstwo uczniów; Zdjęcia pamiątkowe na tle Szkoły z wychowawcą, nauczycielami, koleżeństwem oraz przy szkolnym pomniku Patrona. Dawnych wspomnień czar… Spotkania klas i grup koleżeńskich Błękitna Czternastka (harcówka), Tygodnik Żakowski (sala nr 8), Chór (aula), inne.
Wydawnictwa i pamiątki Stowarzyszenia ( m. in. krawaty „ Marcinka”, oznaka identyfikacyjna, książki: My z „Marcinka” – matura 1948, 1951, 90-lecie „Marcinka”. 1919 – 2009. i inne dostępne będą w stoiskach Stowarzyszenia.
godz. 20.00 Spotkanie towarzyskie rocznika ………… w: ………………………………………………………………………………………………………………… …………………
Wychowanków z roczników przedwojennych, rocz. 1947, gości oraz nauczycieli zapraszamy na wspominki przy kawie i ciastkach do pokoju nauczycielskiego.
Napisz o sobie. Przynieś pamiątki i zdjęcia z czasów szkolnych, swojej Rodziny. Przygotuj i zostaw wizytówkę. Złóż darowiznę na rzecz Stowarzyszenia.
Pamiętaj o Bibliotece Absolwentów – jeżeli możesz, wzbogać jej zbiory.
Po tylu latach wielu z nas zmieniło się nie do poznania. W celu uniknięcia niezręcznych sytuacji przygotowaliśmy na to spotkanie po latach specjalne identyfikatory. Otrzymasz identyfikator w zamian za darowiznę na rzecz Stowarzyszenia. Zgromadzone w ten sposób fundusze pokryją koszty organizacyjne spotkania oraz umożliwią działalność statutową Stowarzyszenia. Identyfikatory rozprowadzą organizatorzy spotkania rocznika.
W imieniu Zarządu – Prezes Stowarzyszenia
Gerard Sowiński Barnaba