Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

95 lecie szkoły

Świętujemy 95-lecie naszego "Marcinka" !!!

Prasa o nas

Marcinek świętował 95.urodzinydata publikacji : 11.05.2014
Źródło : Łazarz.pl"Nasza stara, dobra szkoła ma już 95 lat". Marcinek świętuje!data publikacji : 10.05.2014
Źródło : Gazeta.pl PoznańMarcinek świętuje 95. urodziny. Nadszedł czas wspomnień [ZDJĘCIA]data publikacji : 02.05.2014
Źródło : gloswielkopolski.plMarcinek kończy 95 lat. Będzie impreza! data publikacji : 28.04.2014
Źródło : Gazeta.pl Poznań"Marcinek" kończy 95 latdata publikacji : 01.04.2014
Źródło : Łazarz.pl

Program spotkania wszystkich roczników, w tym jubileuszowych "Marcinka"
Matura 1949, 54, 59, 64, 69, 74, 79, 84, 89, 94, 99, 2004, 2009
Sobota - 10 maja 2014 r.
Godz.: 12.00 - 14.30
Spotkanie w "Marcinku" pod hasłem Szkoła gości swoich wychowanków - wychowankowie swojej Szkole z zaproszonymi przez organizatorów rocznika wychowawcami, nauczycielami, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami w kawiarenkach klasowych i w salach lekcyjnych;
Zwiedzanie Szkoły: Biblioteka Absolwentów i in.;

Godz.: 15.00
uroczysta msza św. w kościele św. Michała Archanioła przy ul Stolarskiej z udziałem księży absolwentów „Marcinka”;
Godz.: 16.30 - 18.30
uroczyste spotkanie w odnowionej auli naszej Szkoły. Widowisko: Jacy jesteśmy - zamiłowania, pasje i talenty uczniów i wychowanków "Marcinka".
Wydawnictwa i pamiątki Stowarzyszenia (m.in. krawaty "Marcinka", oznaka identyfikacyjna, identyfikatory, książki: My z "Marcinka" – matura 1948, 1951, 90-lecie "Marcinka". 1919 – 2009, 95-lecie "Marcinka", Stefan Andrzej Borsukiewicz - Kontrasty, Powrót - próba całości i inne dostępne będą na stoiskach Stowarzyszenia.
Godz.: 20.00
Spotkanie towarzyskie rocznika
Wychowanków z roczników przedwojennych, rocz. 1949, gości oraz nauczycieli zapraszamy na wspominki przy kawie i ciastkach do pokoju nauczycielskiego.
PAMIĘTAJ
Napisz o sobie.
Przynieś pamiątki i zdjęcia z czasów szkolnych, swojej Rodziny.
Przygotuj i zostaw wizytówkę.
Wypełnij deklarację wstąpienia do Stowarzyszenia.
Złóż darowiznę na rzecz Stowarzyszenia.
Pamiętaj o Bibliotece Absolwentów - jeżeli możesz, wzbogać jej zbiory.
Po tylu latach wielu z nas zmieniło się nie do poznania. W celu uniknięcia niezręcznych sytuacji przygotowaliśmy na to spotkanie po latach specjalne identyfikatory. Otrzymasz identyfikator w zamian za darowiznę na rzecz Stowarzyszenia. Zgromadzone w ten sposób fundusze pokryją koszty organizacyjne spotkania oraz umożliwią działalność statutową Stowarzyszenia. Identyfikatory rozprowadzą organizatorzy spotkania rocznika.

Czytaj informacje na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.marcinek.net
Biblioteka Absolwentów
Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego utworzyło Bibliotekę Absolwentów, w której gromadzi publikacje Wychowanków i Nauczycieli oraz materiały związane z Ich działalnością.
Sądzimy, że zebranie w szkole dorobku naukowego i literackiego ludzi z "Marcinka" dobrze służy podtrzymaniu więzi międzypokoleniowych, podnosi prestiż naszego środowiska, a dla uczniów szkoły jest inspiracją do podejmowania w przyszłości działań twórczych. Gromadzone zbiory są udostępniane w salach biblioteki szkolnej oraz prezentowane podczas corocznych spotkań absolwentów. Opracowany został również katalog w formie kartkowej i elektronicznej, który niebawem udostępnimy na naszej stronie internetowej: www.marcinek.net śp. Andrzej Jeziorkowski (mat.1951) stworzył piękny EX Libris dla naszej Biblioteki. Jest to jedna z ostatnich prac tego wybitnego grafika.
Będziemy ogromnie wdzięczni, jeżeli zechcecie wzbogacić Bibliotekę Absolwentów swoimi publikacjami, a także pracami tych Koleżanek i Kolegów, którzy odeszli z naszego grona.
Bardzo prosimy o upowszechnianie informacji o naszych działaniach oraz wskazanie osób, do których moglibyśmy zwrócić się z podobnym apelem. Nasze starania ułatwiłoby też nadesłanie bibliografii opublikowanych prac.

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku
Gerard Sowiński Barnaba
Prezes Stowarzyszenia

Materiały prosimy kierować pod adresem szkoły:
Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego
60-809 Poznań; ul. Bukowska 16