Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

Idziemy dalej

W pierwszych dniach marca 2023 Żeński Chór Kameralny Di Nuovo odbył pracowite warsztaty chóralne w Osadzie Leśnej „Trzy Dęby” w Dębogórze.  

Było i jest nad czym pracować, bo na muzycznym horyzoncie czekają kolejne ciekawe wyzwania dla chóru: udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. ks. E. Szymańskiego w Murowanej Goślinie (występ konkursowy 13 czerwca) oraz rywalizacja w XV Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym im. M. Kopernika w Toruniu „Per Musicam ad Astra 2023” (koniec czerwca br.).

Jednak miłośnicy chóralnego śpiewania będą mieli okazję posłuchać chóru Di Nuovo jeszcze przed tymi konkursami.

Już 13 maja 2023  Żeński Chór Kameralny wystąpi w szkolnej auli trakcie spotkań absolwentów roczników jubileuszowych z Dyrekcją i z członkami Stowarzyszenia Wychowanków.

Będzie to dla chóru znakomita okazja do zaśpiewania fragmentów konkursowych programów szykowanych na opisane wcześniej wydarzenia festiwalowe.

Dodatkowym „smaczkiem” , niespodzianką tego koncertu będzie … zmiana za pulpitem dyrygenckim!

Tym razem zobaczymy za nim asystentkę Doroty Wojnowskiej, czyli Martynę Kozanecką. Zmiana istotna - ale spokojnie - wszystko pozostaje w rodzinie, ponieważ Martyna jest także absolwentką „Marcinka” (matura 2013).

fot. archiwum chóru

Martyna Kozanecka jest już magistrem Uniwersytetu Przyrodniczego, a w tym roku kończy pięcioletni cykl nauki w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w Katedrze Dyrygentury Chóralnej. Brawo!

Zaniepokojonych uspokaja sama Dorota Wojnowska:
Spokojnie - pozostaję nadal szefową Di Nuovo!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych muzyką chóralną (i nie tylko) 13 maja 2023 do auli „Marcinka” przy ulicy Bukowskiej 16 na godz.16!


opracowanie: M. Sobucki
zdjęcia: SN - Szymon Niedźwiedziński, archiwum chóru


Powrót