Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

MATURA 1973 – lektura obowiązkowa

W maju ubiegłego roku, krótko przed zbliżającymi się spotkaniami roczników jubileuszowych, anonsowaliśmy ukazanie się kolejnego wydawnictwa z serii My z „Marcinka”, w którym "spisał się”  rocznik 1973. Książka ukazała się z bardzo „okrągłej” okazji - 50 rocznicy od matury. Monografia rocznika '73 powstała staraniem zespołu redakcyjnego, na czele którego stanął Andrzej Krauss. W skład zespołu weszli ponadto: Maria Bąk-Ziółkowska, Ryszard Dembiński, Magdalena Gumna, Jolanta Koprucka-Purol, Renata Kurka, Maria Piaskowska-Woźniak, Irena Sarnowska-Wroczyńska i Elżbieta Wajda. Książkę w wersji tradycyjnej, papierowej można było nabyć w trakcie spotkań jubileuszowych w maju 2023.
Dodatkowe informacje dotyczące tego opracowania zamieściliśmy we wpisie:
  50 lat minęło …


Teraz, za zgodą zespołu redakcyjnego, publikujemy elektroniczną wersję całej książki. Jej zawartość (teks i zdjęcia)  staje się więc ogólnodostępna.
Książka jest zapisana w jednym pliku (w formacie PDF) i otwiera się w komputerze lub laptopie w programie odczytującym pliki PDF (uwaga - otwarcie pliku w telefonie lub tablecie może się nie udać).

Zachęcamy do lektury nie tylko absolwentów rocznika 1973, ale także wszystkich zainteresowanych historią „Marcinka” lat 70-tych.

MY Z "MARCINKA" - MATURA 1973