Przeskocz do treści

Dobra wiadomość dla miłośników chóru

Miłośnicy chóralistyki rodem z „Marcinka”!

Ta wiadomość spowoduje u wielu z Was radosne bicie serca i przywoła w pamięci cudowne chwile spędzone w przeszłości na koncertowej estradzie: pod patronatem Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rodzi się chór mieszany, którego członkami są wychowankowie naszej słynnej Szkoły! Budowę zespołu zamierzamy oprzeć na śpiewakach, którzy w swych szkolnych latach pracowali pod kierownictwem prof. Antoniego Grochowalskiego, ale serdecznie powitamy w naszym gronie także wszystkich pozostałych miłośników śpiewu płci obojga rodem z „Marcinka”. Na nowo spotkamy się w murach ukochanej Szkoły i udział w próbach będzie cudownym, bo systematycznie zażywanym, lekarstwem na „szarzyznę życia, bez słońc wielkich i ukochań wielkich”. Liczymy, ze apel ten odbije się stukrotnym echem i dotrze do wszystkich wrażliwych dusz, których nigdy w „Marcinku” nie brakowało.
Opiekę nad chórem przyjął prof. Antoni Grochowalski – były dziekan Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz dyrygent chóru i orkiestry „Marcinka” w latach 1967-77. Chórzyści mogą korzystać ze szkolnego parkingu – wjazd od ul. Grunwaldzkiej. Próby chóru odbywać się będą w każdy poniedziałek w godz. 19.30 w auli Szkoły. Zgłoszenia do chóru przyjmuje Koleżanka Krystyna Guzek (w czasach „Marcinka” Krzysia Stawczyk) (matura:1976) tel. 505 091 763; e-mail: k.guzek@10g.pl
Bardzo prosimy Was o pomoc w dotarciu z informacją o powstającym chórze do wszystkich Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Do zobaczenia na próbach w poniedziałki o g. 19.30!
Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków