Przeskocz do treści

Who is who

Kolejność alfabetyczna

Adamski Ireneusz - szef poznańskiego oddziału IPN (matura 1973)

Antoniewicz Olgierd (matura 1951)

Babst Włodzimierz Janusz (matura 1951)

Baczyński Alfred (matura 1951)

Bajon Filip - absolwent wydziału prawa UAM, scenarzysta oraz reżyser filmowy i teatralny (matura 1965)

Banaszkiewicz Grażyna - dziennikarka (matura ...)

Baran Zbigniew - stomatolog (matura 1951)

Barańczak Stanisław - poeta, tłumacz, krytyk literacki (matura 1964)

Bączkowski Jerzy (matura 1951)

Bąk Marek (matura 1951)

Bąk Stanisław (matura 1958)

Bednarek Wiesław - bas (matura 1973)

Bernstein-Żebrowski Edward - reżyser i scenarzysta (matura 1951)

Bersz Wojciech - malarz, ceramik, projektant (matura 1965)

Bielicki Przemysław - (matura 1965)

Bieleński Witold - (matura 1969)

Bobrowska Halina (matura 1971)

Bocian Eugeniusz (matura 1951)

Bogucki Aleksander (matura 1951)

Borczyński Andrzej - (matura 1951)

Borsukiewicz Stefan (ur. 1918 - zm. 1942) - poeta, lotnik i spadochroniarz (matura 1938)

Braniecki Włodzimierz - dziennikarz, nauczyciel (matura 1951)

Breza Tadeusz (ur. 1905 - zm. 1970) - pisarz, krytyk teatralny, dyplomata (matura 1926)

Bręborowicz Grzegorz - rektor Akademii Medycznej w Poznaniu (matura 1966)

Bujakiewicz Katarzyna - aktorka (matura 1991)

Byczewski Iwo - doktor nauk prawnych, ambasador RP w Królestwie Belgii (matura 1965)

Charoński Benito (ur. 1933 - zm. 2001) - (matura 1951)

Chełkowski August (ur. 1927 - zm. 1999) - działacz harcerski, senator (matura 1948)

Chmielewski Stanisław - ksiądz (matura 1949)

Ciesielczak Henryk - (matura 1951)

Cybichowski Leopold - nauczyciel, społecznik (matura 1951)

Czapliński Przemysław - krytyk literacki (matura 1981)

Czekała Ludwik - (matura 1951)

Deręgowski Jan Kazimierz - lekarz (matura 1951)

Dębski Lech Andrzej (ur. 1933 - zm. 1982) - architekt (matura 1951)

Dietl Tomasz - prof. fizyki (matura 1968)

Dobrowolski Marian - (matura 1938)

Drews Andrzej - inż. architekt, New York (matura 1965)

Drews Krzysztof - specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa (matura 1969)

Działak Edmund (ur. 1934 - zm. 2001) - (matura 1951)

Dziamski Witold - inżynier (matura 1951)

Dziatkowiak Antoni - kardiochirurg, profesor AM w Krakowie (matura 1951)

Dziuba Tadeusz - wojewoda wielkopolski (matura 1966)

Dziurzyński Zbigniew (matura 1951)

Dzwonkowski Józef Mikołaj - lekarz ortopeda (matura 1951)

E

Elbanowski Marian (ur. 1934 - zm. 2003) - profesor nauk chemicznych (matura 1951)

F

Ferchmin Ryszard - (matura 1951)

Fęglerski Mieczysław - sportowiec (matura 1951)

Fibak Wojciech - tenisista, biznesman (matura 1971)

Figlerowicz Marta - genialna, ale normalna (matura zapewne 2005)

Filipowski Witold - lekarz (matura 1951)

Fiszer Włodzimierz - prof. nadzw. nauk rolnych, były rektor AR (matura 1951)

Flatau Kazimierz (ur. 1910 - zm. 2000) - klawesynista i fizyk (matura 1928)

Forycki Remi - Dyrektor Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego (matura 1968)

G

Gaspars Helena - magister ekonomii (matura 1998)

Gąsiorowski Antoni - historyk, profesor PAN (matura 1950)

Gedymin Włodzimierz - pilot (matura 1934)

Gera - Pikulska Magdalena - Dyrektor Biura Zarządzania Personelem, PTK Centertel Sp. z o.o. (matura 1986)

Gierdalski Jerzy (ur. 1931 - zm. 1994) - (matura 1951)

Gładysiak Andrzej - (uczeń)

Głowacki Aleksander (ur. 1933 - zm. 1996) - (matura 1951)

Gohling Ryszard - (matura 1951)

Gołębowski Radosław - dyrektor oddziału Citigold w ramach Citibanku (matura 1986)

Gorlas Włodzimierz - chirurg (matura 1951)

Gorzyński Klemens (ur. 1904 - zm. 1942) - lekarz (matura 1923)

Gosieniecki Piotr - prawnik, wykładowca (matura 1969)

Grabarkiewicz Grzegorz - absolwent WSzR w Poznaniu, ogrodnictwo (matura 1965)

Grabowski Andrzej (ur. 1933 - zm. xxxx) - farmaceuta (matura 1951)

Grzebiliszewski Jerzy - Combs George - lekarz (matura 1951)

Grzesiński Andrzej - absolwent Politechniki Łódzkiej (matura 1965)

Gucki Tadeusz - chemik (matura 1951)

H

Haglauer Wiktor - sportowiec, profesor w-f (matura 1951)

Hałas Andrzej - profesor, były prorektor Politechniki Wrocławskiej (matura 1951)

Hansz Janusz - profesor zwyczajny nauk medycznych (matura 1951)

Hohenauer Jan - (matura 1951)

Horst-Sikorska Wanda Maria - profesor AM w Poznaniu (matura 1974)

J

Jagniątkowski Michał Janusz - (matura 1951)

Jajszczyk Andrzej - polski profesor nauk technicznych (matura 1969)

Jaskulski Marian - (matura 1951)

Jeran Henryk - (matura 1951)

Jernas Jerzy - reżyser, scenarzysta, producent filmowy, dziennikarz (matura 1976)

Jerzyniak Jan - rolnik, dyrektor, działacz społeczny (matura 19xx)

Jeziorkowski Andrzej - artysta plastyk (matura 1951)

Jędraszewski Marek - biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej (matura 1967)

Jóźwiak Andrzej - prawnik, doradca (matura 1973)

Juchniewicz Ryszard - (matura 1951)

Jurga Bolesław - ksiądz (matura 1951)

K

Kaluta Krzysztof - (matura 1983)

Karczyński Jan - (matura 1951)

Kasznica Stanisław (ur. 1908 - zm. 1948) - (matura 1927)

Kaźmierczak Andrzej Tadeusz - prokurator (matura 1951)

Kaźmierowski Stefan (ur. 1922 - zm. 2004) - lekarz (matura 1945)

Kiedacz Zbigniew (zm. 1944) - dowódca 15 Płuku Ułanów Poznańskich (matura 1928)

Klawitter Ryszard - muzykolog (matura 1951)

Kłos Wojciech - prokurator wojewódzki (matura 1951)

Kobusiewicz Michał - archeolog, profesora nauk humanistycznych (matura 1957)

Kofta Mirosław - psycholog społeczny (matura 1962)

Kolendowski Józef - lekarz (matura 1951)

Konieczny Jerzy - (matura 1959)

Kopczyński Jerzy - (matura 1951)

Kozłowski Kazimierz Henryk - profesor nauk przyrodniczych, były dziekan Wydziału Nauk o Ziemi (matura 1951)

Kozłowski Krzysztof - profesor Politechniki Poznańskiej (matura 1968)

Kozłowski Zbigniew Stanisław - profesor nadzwyczajny nauk technicznych (matura 1951)

Krasiński Zdzisław - profesor nadzwyczajny w Akademii Ekonomicznej (matura 1949)

Kraszona Ryszard - (matura 1951)

Krawczyński Marian - lekarz (matura 1951)

Krokowicz Władysław Antoni (ur. 1959 - zm. 2013) - (matura 1977)

Krokowicz Teresa z domu Szymańska - architekt (matura 1974)

Krotoski Jerzy - (matura 1951)

Król Marek - wydawca i redaktor naczelny "Wprostu" (matura 1972)

Kruger Zbigniew - adwokat (matura 1960)

Kruk Wojciech - biznesmen i senator (matura 1964)

Kruszona Ryszard - inżynier budowlany (matura 1951)

Krygowski Tadeusz Marek - Profesor dr hab. na Wydziale Chemii UW (matura 1955)

Krzyżagórski Tadeusz - (matura 1951)

Kujawski Mieczysław - (matura 1951)

Kujawski Romuald - ksiądz Prałat - biskup koadiutor - Brazylia - (matura 1965)

Kunicki Antoni - dyrygent, radiooficer (matura 1951)

L

Laurentowski Hieronim Michał - (matura 1951)

Legocki Andrzej - twórca Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, prezes PAN (matura 1956)

Lesicki Zbigniew - nauczyciel historii w Marcinku (matura 1960)

Libicki Jacek - (matura 1951)

Lutostański Jan (ur. 1919 - zm. 2005) - (matura 1936)

Ł

Łączkowski Paweł - wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej (matura 1961)

Łuczak Jacek - kierownik Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Akademii Medycznej (matura 1953)

Łuczak Michał - dziennikarz (matura 1951)

Łukaszewicz Andrzej - (matura 1951)

Łukaszewicz Norbert - (matura 1951)

M

Maciejewski Józef - lekarz (matura 1951)

Majewski Marek - prezes zarządu spółki ZETO S.A. (matura 1967)

Malik Jan Wojciech - malarz, grafik (matura 1969)

Maliński Jan - (matura 1951)

Małecki Jerzy Antoni - profesor fizyki (matura 1951)

Małuszyński Jacek - absolwent Politechniki Poznańskiej, "SETON" (matura 1965)

Marciniec Bogdan - polski naukowiec, chemik, członek Polskiej Akademii Nauk (matura 1958)

Marszałkiewicz Janusz - absolwent Politechniki Poznańskiej (matura 1965)

Marzec Michał - tenor (matura 1969)

Maszewski Andrzej (matura 1977)

Maszewski Jarosław (ur. 1951 - zm. 2005) - artysta plastyk, scenograf, projektant (matura 1969)

Michalik Janusz - malarz (matura 1962)

Michałowski Stanisław - polityk, społecznik i żołnierz (matura 1923)

Mielnik Czesław - (matura 1951)

Missol Wiesław - (matura 1951)

Musiał Maciej - wojewoda poznański w rządzie Jerzego Buzka (matura 1969)

Musiałek Mieczysław Krzysztof - kandydat do Senatu RP (LPR) (matura 1962)

Mullauer Bogdan - lekarz ginekolog-położnik (matura 1951)

N

Nelke Eugeniusz - absolwent AM w Poznaniu, lek. med. internista (matura 1965)

Nowaczyk Włodzimierz - (matura 1972)

Nowak Adam - ksiądz (matura 1950)

Nowak Grzegorz - dyrygent (matura 1969)

Nowakowski Lechosław - (matura 1951)

Nowakowski Piotr - Przedsiębiorca Roku (matura 1967)

O

Okoniewski Włodzimierz - Ks. Prałat (uczęszczał ale ... wojna)

Olejniczak Adam - prawnik (matura 1969)

Olejnik Kazimierz - (matura 1951)

Olewiński Piotr - Przedsiębiorca Roku (matura 1967)

Owczarski Jacek - absolwent AM w Poznaniu, lek. med. (matura 1965)

Ozdowski Seweryn - Australijski Rzecznik Praw Czlowieka (2000-05, Profesor Uniwersytetu w Sydney (matura 1967)

P

Pacholski Leszek - dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania na Politechnice Poznańskiej (matura 1962)

Paciorek Zygmunt - (matura 1951)

Panowicz Andrzej - (matura 1951)

Perz Mirosław - (matura 1951)

Piasecki Eugeniusz - (matura 1951)

Piechowski Michał - (matura 1951)

Pietrzak Eugeniusz - (matura 1951)

Pietrzak Tomasz - (matura 1951)

Pobożan Ryszard - (matura 1951)

Podgórski Bogdan - (matura 1951)

Polański Przemysław - absolwent AM w Poznaniu, lek. med., wyjechał za granicę (matura 1965)

Połczyński Romuald - reporter, dziennikarz (matura 1951)

Półturzycki Józef - pedagog (matura 1951)

R

Rajewicz Henryk - doktor nauk rolniczych (matura 1951)

Rajski Aleksander - (matura 1951)

Rakower Ryszard - (matura 1999)

Ratajszczak Radosław - dyrektor ds. hodowlanych poznańskiego Zoo (matura 1976)

Rogaliński Jerzy - (matura 1951)

Rok Kazimierz - (matura 1951)

Ruciński Wojciech - (matura 1951)

Ryglewicz Michał - absolwent AM w Poznaniu, dr nauk med. laryngolog (matura 1965)

S

Samulska-Musiał Mariola - dyrektor Domu Bretanii (matura 1971)

Sarrazin Olgierd - chirurg (matura 1951)

Sawicki Sławomir - (matura 1951)

Schmidt Marek - absolwent AWF w Poznaniu, trener (matura 1965)

Schramm Tomasz - profesor (matura 1967)

Sewen-Łagoda Marek - kompozytor, altowiolista (matura 1951)

Sikorski Jerzy - ordynator oddziału leczenia oparzeń w klinice chirurgii urazowej (matura 1951)

Sikorski Lech - dyplomowany specjalista w zakresie dokumentacji i informacji naukowej (matura 1951)

Sikorski Leszek - minister zdrowia w rządzie Leszka Millera (matura 1974)

Sioda Roman - profesor chemii (matura 1954)

Skalmowski Wojciech - profesor zwyczajny filologii orientalnej (matura 1951)

Skarzyński Andrzej - dr hab. nauk technicznych (matura 1951)

Słaboszewicz Kazimierz Feliks - (matura 1939)

Sławiński Józef - (matura 1965)

Słowiński Roman - naukowiec (matura 1969)

Smulikowski Witold - petrograf (matura 1951)

Smulski Przemysław - (matura 1977)

Smyła-Kubiak Barbara - sopran (matura 1978)

Sobaszek Andrzej - (matura 1951)

Sobczak Andrzej (ur. 1946 - zm. 2011) - autor piosenek i wykonawca kabaretowy (matura 1964)

Sobiecki Andrzej - (matura 1961)

Sobolewski Józef - matematyk, dypl. trener brydza sportowego (matura 1959)

Sobolewska-Witosławska Monika - wykladowca informatyki na Wayne State University w Detroit (matura 1987)

Sojkin Bogdan - (matura 1969)

Sołecki Jerzy - (matura 1951)

Sołowiej Ryszard - (matura 1951)

Sosnowski Zbigniew - Przedsiębiorca Roku 2004 (matura 19xx)

Sowiński Mikołaj - prawnik (matura 1991)

Sowiński Ryszard - prawnik (matura 1987)

Spychała Marek - Ks. Kanonik (matura 1964)

Stanisławski Tomasz (ur. 1974 - zm. 2005) - (matura 1993)

Staszewski Ryszard - (matura 1951)

Strzyżowski Maciej - absolwent AM w Poznaniu, dr nauk med. chirurg-urolog (matura 1965)

Stuligrosz Stefan - dyrygent, chórmistrz, twórca chóru "Poznańskie Słowiki" (matura 1946)

Surdyk Edmund - (matura 1951)

Sutarski Konrad - konstruktor, reżyser, poeta (matura 1951)

Szała Władysław - dr nauk technicznych (matura 1951)

Szałaga Marian - lekarz (matura 1951)

Szałamacha Paweł - Sekretarz Stanu (matura 1987)

Szczepankiewicz Juliusz - (matura 1951)

Szołkowski Andrzej (ur. 1947 - zm. 2001) - absolwent WSzR w Poznaniu (matura 1965)

Szuba Tadeusz - (matura 1951)

Szukalski Edwin - (matura 1951)

Szweykowski Piotr - fizyk (matura 1951)

Ś

Śliwiński Tomasz Augustyn - (matura 1951)

Śmigielski Andrzej - geograf (matura 1955)

Śmigielski Radzimir - doktor nauk medycznych (matura 1953)

Świderczuk Andrzej - absolwent AM w Poznaniu, lek. med. kardiolog (matura 1965)

T

Taylor Leon - adwokat, nestor adwokatury wielkopolskiej (matura 1930)

Thimm Zygmunt - ksiądz (matura 1948)

Tomawski Janusz - (matura 1951)

Tomkiewicz Augustyn - chirurg (matura 1951)

Trochimowski Andrzej - urbanista (matura 1951)

Trzebiatowski Włodzimierz - profesor nadzwyczajny nauk technicznych, w okresie 1972-1977 prezes PAN (matura 1924)

Trzeciakowski Lech - historyk, profesor PAN (matura 1951)

Turczyn Kazimierz - (matura 1951)

U

Umbreit Michał Henryk - doc. dr hab. farmacji (matura 1959)

Urbaniak Andrzej - (matura 1985)

Urbański Ryszard Marian - (matura 1951)

V

Vetulani Zygmunt - dr. hab., profesor nadzw. Universytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (matura 1968)

W

Waldorff Jerzy - pisarz i publicysta muzyczny (matura 1928)

Wandurski Andrzej - weterynarz (matura 1951)

Waœko Marian - absolwent WSzO w Poznaniu, oficer zawodowy (matura 1965)

Weymann Piotr - absolwent UAM w Poznaniu, matematyk (matura 1965)

Węglarz Jan - informatyk, profesor Politechniki Poznańskiej (matura 1965)

Wróblewski Bartłomiej - (matura 1994)

Wojciechowski Wojciech Lucjan - (matura 1951)

Wojtkowiak Dionizy - (matura 1951)

Wyrwas Andrzej - (matura 1951)

Z

Załubski Jan - germanista, historyk, publicysta (matura 1951)

Zara Lesław - (matura 1951)

Zawirski Krzysztof - prof.dr hab.inż. Politechniki Poznańskiej - automatyka i robotyka, elektrotechnika (matura 1965)

Zbijewski Przemysław - (matura 1951)

Zenkteler Maciej - profesor zwyczajny biologii (matura 1951)

Ziemiański Andrzej - lekarz (matura 1951)

Ziółkowski Marek - socjolog, profesor, senator VI kadencji, wicemarszałek Senatu od 22.12.2005 (matura 1966)

Zwierzykowski Piotr - stypendysta Fundacji Crescendum Est - Polonia (matura 1997)

Ż

Żuchowski Henryk (Ryszard Zarewicz) - aktor dramatyczny, śpiewak, rezyser, wykładowca (matura 1951)