Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

Spotkanie jubileuszowe 2016

Program spotkania roczników jubileuszowych „Marcinka”. Matura 1946, 51, 56, 61, 66, 71, 76, 81, 86, 91, 96, 2001, 2006, 2011.
Sobota – 14 maja 2016 r.
godz. 15.00 uroczysta msza św. w kościele przy ul Stolarskiej z udziałem księży absolw. „Marcinka”;
godz. 16.00 Spotkanie w „Marcinku” pod hasłem Szkoła gości swoich wychowanków – wychowankowie swojej Szkole z zaproszonymi przez organizatorów rocznika wychowawcami, nauczycielami, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami w kawiarenkach klasowych i w salach lekcyjnych;
Zwiedzanie Szkoły oraz wystaw okolicznościowych, m. in. Biblioteka Absolwentów, malarstwo uczniów; Zdjęcia pamiątkowe na tle Szkoły z wychowawcą, nauczycielami, koleżeństwem oraz przy szkolnym pomniku Patrona. Dawnych wspomnień czar… Spotkania klas i grup koleżeńskich Błękitna Czternastka (harcówka), Tygodnik Żakowski (sala nr 8), Chór (aula), inne.
Wydawnictwa i pamiątki Stowarzyszenia ( m. in. krawaty „ Marcinka” – nowa edycja, oznaka identyfikacyjna, książki: My z „Marcinka” – matura 1948, 1951, Stefan Andrzej Borsukiewicz, Kontrasty. Powrót – próba całości pod red G. Sowińskiego, Nasza stara dobra szkoła – 95-lecie „Marcinka” 1919 – 2014, Film dokumentalny Nasz „Marcinek” wg scenariusza i w reżyserii Marcina Jarosława Januszkiewicza, Teresa z Szymańskich Krokowicz, Co pozostało. O rodzinach Kaszniców, Durskich i Szymańskich i inne dostępne będą na stoiskach Stowarzyszenia.
godz. 20.00 Spotkanie towarzyskie rocznika w……………………………………………………………… Wychowanków z roczników przedwojennych, rocz. 1945- 56, gości oraz nauczycieli zapraszamy na wspominki przy kawie i ciastkach do pokoju nauczycielskiego.
Napisz o sobie. Przynieś pamiątki i zdjęcia z czasów szkolnych, swojej Rodziny. Przygotuj i zostaw wizytówkę. Złóż darowiznę na rzecz Stowarzyszenia.
Pamiętaj o Bibliotece Absolwentów – jeżeli możesz, wzbogać jej zbiory.
Po tylu latach wielu z nas zmieniło się nie do poznania. W celu uniknięcia niezręcznych sytuacji przygotowaliśmy na to spotkanie po latach specjalne identyfikatory. Otrzymasz identyfikator w zamian za darowiznę na rzecz Stowarzyszenia. Zgromadzone w ten sposób fundusze pokryją koszty organizacyjne spotkania oraz umożliwią działalność statutową Stowarzyszenia. Identyfikatory rozprowadzą organizatorzy spotkania rocznika.
W imieniu Zarządu – Prezes Stowarzyszenia