Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

FILATELISTYKA NA 100 LECIE.

tekst: Marek Barałkiewicz (matura 1968)

Na początku rozmów o uroczystościach stulecia Zarząd Stowarzyszenia nie przewidywał uczczenia rocznicy jakimś wydawnictwem filatelistycznym. Uznaliśmy, że nie ma szans na wydanie znaczka pocztowego w ramach rocznego planu emisji znaczków Poczty Polskiej. Pomysł jednak nie został całkiem zapomniany. Na kolejnym spotkaniu Stowarzyszenia Piotr Zubielik (matura 1969)  zaproponował wydawnictwo filatelistyczne w formie kartki pocztowej wydanej przez Oddział Poczty Polskiej w Poznaniu oraz okolicznościowy datownik pocztowy upamiętniający rocznicę. Rozmowy z Poczta Polska skończyły się pozytywną decyzją i rozpoczęliśmy prace nad koncepcja kartki.

Piotr zaprojektował kartkę wykorzystując opracowany na stulecie plakat autorstwa Igora Morskiego. Po akceptacji projektu przez Zarząd Stowarzyszenia i Pocztę została podjęta decyzja o wydaniu kartki w ilości: 100 szt. dla Filatelistów przez Pocztę oraz 200 szt. przez nas na potrzeby Szkoły i Stowarzyszenia.

Po decyzji o wydaniu kartki Marek Barałkiewicz  przygotował projekt i wydał Znaczek Personalizowany Poczty Polskiej również wykorzystując projekt plakatu Igora Morskiego w ilości 45 szt. W dniu obchodów stulecia Poczta Polska wystawiła stoisko filatelistyczne w Szkole, gdzie było można nabyć kartki i ostemplować je datownikiem okolicznościowym.

Informacja zamieszczona w Biuletynie Filatelistycznym z dnia 26 kwietnia 2019 r.

Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem.  Całe przedsięwzięcie odbyło się za wydatną pomocą: Oddziału i Sklepu Filatelistycznego Poczty Polskiej w Poznaniu - dziękujemy.  Poster przygotowany przez Marka Barałkiewicza, zawierający wydawnictwa okolicznościowe Poczty Polskiej na 100-lecie, zawisł na poczesnym miejscu w gabinecie Pani Aliny Chojnackiej - Dyrektora Szkoły.


Marek Barałkiewicz