Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

Ważne info o zdjęciach

"HISTORIĘ SWOJĄ PISZCIE SAMI, BO INACZEJ - NAPISZĄ ZA WAS INNI I ŹLE"

Te słowa Józefa PIŁSUDSKIEGO niezwykle trafnie pasują do naszej sytuacji. Jeśli nie stworzymy teraz sami swojej fotokroniki z dobrze opisanymi zdjęciami, z opisami wydarzeń, z anegdotami, życiorysami profesorów i wychowanków - to nigdy nie powstanie szeroka, spójna i kompletna historia "MARCINKA".
Będziemy cytować - "budynek w stylu… , wzniesiono w roku… ,a w 1919 ….." itp. itd.
A przecież historia "MARCINKA" nie ogranicza się do historii budynku, który rozpoczęto budować w 1901 roku.
Historia "MARCINKA" to przede wszytkim losy ludzi, którzy byli i są z "MARCINKIEM" związani. To, że już dziś nie potrafimy rozpoznać na fotografiach niektórych profesorów jest najlepszym dowodem, że nie wolno odkładać prac kronikarsko - dokumentacyjnych na później !!!

Kolekcja zdjęć przedstawiająca nasze GRONO PEDAGOGICZNE z "MARCINKA" jest na razie dosyc skromna. Z pewnością dziesiątki fotografii ukazujących nasze Panie i Panów Profesorów w sytuacjach "od święta i na co dzień" - znajdują się w domach wychowanków "MARCINKA" i dopiero w przyszłości trafią do tego serwisu.
Bardzo prosimy, aby każdy z WAS, zechciał zaraz sprawdzić - jakież to pamiątki z dawnych lat zachowały się wśród starych zeszytów i albumów - a potem zawiadomić nas o tym.

Poznań 1.03.2005

MIŁA KOLEŻANKO, MIŁY KOLEGO

Kolekcja zdjęć archiwalnych liczy ponad 2500 fotografii. Pochodzą one z prywatnych zbiorów oraz z kilku szkolnych kronik. Najstarsze aktualnie zdjęcia to kolekcja Pana Andrzeja Śmigielskiego (przysłana w lutym 2005r). Kolekcja ta obejmuje lata 1951 do 1955, w których to latach Pan Andrzej uczęszczał do "MARCINKA".

Najliczniej udokumentowany jest okres 1965 do 75. Liczymy, że wśród napływających zdjęć znajdą się zbiory ilustrujące także inne okresy.

Zdjęcia podzielone są na kolekcje. Kolekcja to zbiór zdjęć z pojedynczego filmu, albo zbiór różnorodny czasowo ale zebrany i udostępniony przez autora/posiadacza zdjęć jako jedna całość.

Jest możliwe, że ofiarodawca zdjęcia nie był jego autorem.
Jest też możliwe, że ofiarodawca zdjęcia nie potrafił podać szczegółów.

Jeśli rozpoznasz jakieś zdjęcie, wiesz kto, kiedy i gdzie je zrobił oraz co dane zdjęcie przedstawia i chcesz podzielić się z nami swoją wiedzą - proszę napisz o tym koniecznie. Wybierz opcję >>KONTAKT<< i zrób to natychmiast. Nie odkładaj tego na później!!!

Nasza galeria - nie jest ogólnodostępna!!!
Zdjęcia mogą oglądać tylko te osoby, które już otrzymały hasło.

Jeśli jeszcze nie masz hasła - napisz szybciutko list (znowu opcja >>KONTAKT<< z górnego menu) . W liście tym podaj koniecznie: swe imię i nazwisko, kiedy uczęszczałaś/uczęszczałeś do "MARCINKA", nazwisko wychowawcy, nazwisko koleżanki/kolegi z klasy, adres swojej poczty internetowej i jakieś dane kontaktowe np. telefon albo adres. Na wskazany adres internetowy otrzymasz potrzebne informacje. Uczynimy to najszybciej, jak tylko możliwe.

Pozyskane dane nie będą nikomu udostępnione i posłużą STOWARZYSZENIU WYCHOWANKÓW do prowadzeniu statutowej działalności polegającej na przesyłaniu informacji o planowanych i zrealizowanych działanich.

Każda z prezentowanych fotografii - może być udostępniona Wychowankowi "MARCINKA" w postaci pliku elektronicznego. Serwis www.marcinek.net prześle osobie zainteresowanej wskazane zdjęcie, bez napisów i w najlepszej jakości, jaką dysponujemy. Wystarczy wysłać, poprzez internet (opcja >>KONTAKT<< z menu powyżej) , list z informacją, jakie zdjęcie chcesz otrzymać. Trzeba podać: numer zdjęcia i nazwę kolekcji.

Planowane jest stworzenie oddzielnego katalogu o nazwie "TABLEAU ", w którym umieszczone będzie każde nadesłane tableau klasowe albo zbiorcze całego rocznika maturalnego.

Przewidziane jest prowadzenie osobnego katalogu "THE BEST FOTOS" ukazującego najciekawsze zdjęcia z całej historii "MARCINKA".
W innych odrębnych katalogach przewidziane jest umieszczanie najlepszych zdjęc roku. Mamy więc katalog "ZDJĘCIE ROKU 2004" oraz katalog "ZDJĘCIE ROKU 2005"

W marcu kolekcje ze zdjęciami są sukcesywnie umieszczane na serwerze i stają się dostępne dla oglądająch. Zostanie uczynione wszystko, co możliwe, aby zakończyć przed świętami Wielkanocnymi

ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA
Wybierz z menu "fotografie archiwalne"