Przeskocz do treści
My z „Marcinka”

Poradnik dla organizatorów spotkań roczników jubileuszowych „Marcinka”

Poradnik dla organizatorów spotkań roczników jubileuszowych „Marcinka”

1. Przygotowanie do spotkania

- powołajcie zespół organizujący spotkanie rocznika. W skład zespołu powinni wejść przedstawiciele poszczególnych klas. 

- ustalcie listę adresową, uzupełnijcie spis absolwentów o te osoby, które były w klasie, ale odeszły w trakcie nauki, zdawały maturę później lub gdzie indziej. Ich także zaproście na spotkanie. Roześlijcie materiały informacyjne o spotkaniu. Zróbcie to szybko, aby ci, którzy mieszkają poza Poznaniem lub w innych krajach, mieli czas zaplanować urlopy, zarezerwować bilety.

- przygotujcie program wieczornego spotkania towarzyskiego. Wybierzcie gospodarza, mistrza ceremonii spotkania. Ustalcie menu pamiętając o tym, że zbyt wysokie koszty mogą wykluczyć część koleżanek i kolegów. Tak planujcie fundusze spotkań, aby uwzględnić koszty organizacyjne Stowarzyszenia (np.zakup identyfikatorów)

- zadbajcie o pamiątkę ze spotkania (plakietka. dyplom z autografami, specjalne wydanie gazetki klasowej – najciekawsze są oryginalne pomysły ). Itp.

- pamiętajcie o swoich wychowawcach i nauczycielach. Wyślijcie im oficjalne zaproszenie na spotkanie i zadbajcie, by nauczyciel odczuł Wasze dobre uczucia wobec Niego. Złóżcie wiązankę kwiatów na grobie tych, którzy odeszli;

2. Spotkanie majowe 

uaktualnijcielistę adresową rocznika (koniecznie adres poczty elektronicznej) wraz z dodatkowymi informacjami, np. czym kto się zajmuje

- zadbajcie, by rocznik pozostawił po sobie trwałą pamiątkę w Szkole. Zorganizujcie wymianę adresów. Zróbcie wspólną fotografię. 

Roczniki Matura 50+- warto porozmawiać o wydaniu monografii rocznika z serii My z „Marcinka”. Dotąd ukazały się cztery tomy: My z „Marcinka”. Matura 1948,1951,1955,1956.

3. Czas po spotkaniu

przekażcie Stowarzyszeniu uaktualnioną listę adresową rocznika, spiszcie krótką relację ze spotkania

- darowizny na realizację celów statutowych Stowarzyszenia wpłacajcie na konto:

Spotkania organizacyjne Stowarzyszenia w ostatni czwartek każdego miesiąca są m.in. okazją do wymiany doświadczeń. Jeżeli organizujesz spotkanie pierwszy raz – przyjdź, porozmawiaj. służymy radą.

Powodzenia!!!

Zarząd Stowarzyszenia